Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lil Wayne


Jméno: Dwayne Michael Carter, Jr.
Narozen: 27.9.1982

Mládí

Narodil se v New Orleans, stát Louisiana. Jeho rodiče - Jacida Carter a Dwayne Michael Turner. Lil Wayne se zapsal pod label Cash Money v 11ti letech. V 16ti byl sexuálně aktivní a s Antonia Johnson zplodil dceru Reginae Carter. O dva roky později se rozvedli.

Lil Wayne studuje na University of Houston, ve státu Texas. Jak se uvádí na webových stránkách Cash Money, Lil Wayne si změnil svoje zaměření na psychologii.

Delikty a Lil Wayne

V červenci roku 2007 byl zadržen v New York city, po vystoupení na Beacon Theater. NYPD odhalila Lil Wayna a ještě jednoho týpka, jak kouří marihuanu poblíž autobusové zastávky. Po prohledání na stanici u něj našli pistoly a je trestně stíhán.

5 října roku 2007 byl Lil Wayne zadržen v Idahu po vystoupení v Qwest Arena. Pro požívání návykových substancí. Dostal 20 000$ pokutu.

23 ledna roku 2008 byl Lil Wayne zadržen během cesty na vystoupení. Jeho soukromý autobus zastavila policejní hlídka a našli pistoli ráže 44, 105 gramů marihuany, 29 gramů kokainu a 41 gramů extáze a 22 000$ v hotovosti. Proces je stále neukončen a byl propuštěn na kauci v hodnotě 10 185$.

Lil Wayne a jeho kariéra

Vyrůstal v Hollygrove, čtvrti v New Orleans. Jeho první kontakt s hip-hopem byl poslech Cash Money Records. Tím myslím rappery jako Pimp Dady a U.N.L.V., kteří na něj ze začátku měli poměrně velký vliv. Lil Wayne začal rapovat na soukromých partyuž jako kluk. Jedenáctiletý Wayne nahrával freestylena Babyho záznamník, když navštěvoval kanceláře Cash Money. Baby podepsal smlouvu s Lil Waynem a dalším nováčkem, Lil’ Doogiem (později se přejmenoval na B.G.), aby udělali The B.G.’z. Jejich první album, True Story vydali v roce 1995.

V roce 1997 zakládá Lil Wayne crew Hot Boys, s Juvenile, Turk a B.G. a vydávají svoje debutové album Get It How You Live. V roce 1998, pod labelem Universal vydávají Guerrila Warfare album, které se stává multi-platinovým. V roce 2003 přidávají Let Em Burn, které má též obrovské úspěchy.

Lil Wayne potom začal sólovou kariéru. Vydal album Lights Out v roce 2000, 500 Degreez v roce 2002 (oba albumy byly neúspěšné), aby v roce 2004 přišel s peckou Tha Carter, na které se nacházel populární song Soldier (společně s Destiny’s Child). Tha Carter 2 vychází v roce 2005.

V roce 2006 se dává Lil Wayne dohromady s rapperem Birdman, aby nahráli album Like Father, Like Son. Pozdějí dělá featuring s Fat Joe na singlu Make it Rain. V roce 2007 se také objevil v R&B singlu You, se zpěvákem Lloyd.

Lil Wayne se objevil ve dvou filmech, a to Who’s Your Caddy ? a Baller Blockin.

Jeho plán do budoucna je vydat Tha Carter III (původně to mělo být už v roce 2007, ale datum vydání nakonec posunul na 13 května roku 2008), zůstat bohatý a nenechat se tak často chytat policií s fetem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jen takkkkk

(anna muchová, 21. 2. 2013 12:56)

serusssssssss tak jak je co vi buzny vikouřeni